Dr Fernando Rojas-Vizcaya

Dr Fernando Rojas-Vizcaya

Protetyk i chirurg jamy ustnej. Adiunkt na Wydziale Protetyki Uniwersytetu Północnej Karoliny w Chapel Hill. Jest założycielem i dyrektorem Śródziemnomorskiego Instytutu Protetycznego (the Mediterranean Prosthodontic Institute) oraz firm BoneModels i Dentalidea.. Prowadzi też własną praktykę stomatologiczną specjalizującą się w implantologii stomatologicznej w Castellon w Hiszpanii. Pełni funkcję dyrektora kapituły statutowej Akademii Osteointegracji w Hiszpanii.  Jest międzynarodowym wykładowcą i autorem artykułów publikowanych w indeksowanych czasopismach naukowych.

Dr Rojas-Vizcaya jest absolwentem magisterskiego i podyplomowego programu w zakresie protetyki Uniwersytetu Karoliny Południowej w Chapel Hill w Stanach Zjednoczonych oraz stypendystą podoktorskiego programu w zakresie badań implantologicznych tego uniwersytetu. Uzyskał tytuł doktora w zakresie chirurgii jamy ustnej oraz medycyny jamy ustnej i twarzy oraz zdobył dwie specjalizacje – z medycyny jamy ustnej i osteointegracji implantów na hiszpańskim Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Zdobył uprawnienia w zakresie chirurgii jamy ustnej w hiszpańskim szpitalu Gregorio Marañón w Madrycie. Jest absolwentem stomatologii Uniwersytetu Barcelońskiego oraz wydziału stomatologii kolumbijskiego uniwersytetu Pontificia Universidad Javeriana w Bogocie.

Dr Rojas-Vizcaya jest członkiem następujących organizacji: International Academy for Digital Dental Medicine, American College of Prosthodontics i Academy of Osseointegration.

Certyfikat