Henry Salama DDS, PhD

Henry Salama DDS, PhD

USA

Dr Salama ukończył podyplomowe kursy specjalizacyjne zarówno z periodontologii, z leczenia periodontologiczno-protetycznego jak i ze stałych prac protetycznych na Uniwersytecie w Pensylwanii. Był wykładowcą tej uczelni i kierownikiem Centrum Badań Implantologicznych.

Dr Salama pracuje obecnie w prywatnej praktyce w Atlancie specjalizującej się w zaawansowanych technikach odtwórczych i leczeniu implantologicznym. Jego badania naukowe koncentrują się na uzyskaniu długoterminowego sukcesu zabiegów poprawiających estetykę tkanek miękkich jak również zabiegów z natychmiastowym i wczesnym obciążaniem implantów stożkowych. Dr Salama jest partnerem w Atlanta Esthetic Dental Practice wraz z dr. Ronaldem Goldsteinem, dr. Davidem Garberem oraz z bratem, dr. Mauricem Salamą, z którymi tworzy znany Zespół z Atlanty. Dr Salama, zarówno jako członek Zespołu z Atlanty jak i osobiście, znany jest na całym świecie z interdyscyplinarnego leczenia oraz z działań w dziedzinie edukacji stomatologicznej. Jest autorem wielu publikacji o międzynarodowym zasięgu na temat estetyki i leczenia protetycznego.
Dr Salama jest członkiem komitetu naukowego www.DentalXP.com, wiodącego portalu internetowego z zakresu edukacji stomatologicznej.