Marek Gatz,M.Sc. implantologia Bydgoszcz
Prawidłowo założone implanty przez dentystę implantologa rzeczywiście zastępują zęby w naturalny fizjologiczny sposób bez narażania zębów sąsiednich na szlifowanie i mogą służyć nam przez cale życie. Jednak dużo zależy od tego czy zostaną założone w fachowy sposób po przeprowadzeniu właściwej diagnozy i prawidłowym planowaniu. Zadbajmy więc o to, żeby implanty zakładać w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.
Agnieszka Laskus, M.Sc. implantologia Warszawa
Czołowi producenci implantów stomatologicznych udzielają gwarancji na swoje produkty. Jak każda gwarancja udzielana jest ona na pewnych zasadach, które zna lekarz współpracujący z daną firmą implantologiczną i które przekazuje swojemu pacjentowi. Gwarancja jest, co oczywiste, uzależniona od wielu przesłanek: prawidłowości przeprowadzonego leczenia przez odpowiedniego specjalistę, zasad kwalifikacji do zabiegu, wyboru odpowiednich produktów(części), właściwej współpracy pacjenta (domowa higiena jamy ustnej, przestrzeganie wizyt kontrolnych).
Andrzej Szwarczyński, M.Sc. implantologia Poznań
Właściwie wszczepiony implant kończy się na poziomie kości lub nieco poniżej jej brzegu. Implant z uzupełnieniem protetycznym czyli koroną porcelanową połączony jest łącznikiem. Korona widoczna jest w jamie ustnej i na niej gromadzi się płytka bakteryjna tak jak na powierzchni zębów. Właściwa higiena uzupelnień protetycznych opartych na implamach powinna obejmować codzienne ich szczotkowanie, używając spcejalnej nici dentystycznej pozwalającej na oczyszczenie przęseł w mostach jak i okolicy połączenia łącznika z koroną.
Witold Kuroczko, M.Sc. implantologia Zamość
Uzupełnienia protetyczne wsparte na implantach są najlepszą metodą leczenia całkowitego braku uzębienia. Stabilność konstrukcji wykonanych na implantach pozwala na odzyskanie możliwości komfortowego nagryzania i żucia, poprawności wymowy oraz swobody uśmiechania się, co dodaje pewności siebie i w znaczący sposób poprawia jakość życia.
Marek Adwent M.Sc. implantologia Będzin
Stosowane obecnie powszechnie implanty zębowe wykonane są z tytanu medycznego. Jego struktura prócz istotnej cechy jak biozgodności tkankowej posiada także wiele różnych parametrów technicznych, a wśród nich stałą dielektyczną. Ma ona wartość prawic kompatybilną z wodą, tym samym implanty zębowe nie mogą i nie powodują tego zjawiska.
Tomasz Cegielski. M.Sc. implantologia Szczecin
Trwałość leczenia implantologicznego jest bardzo wysoka i mierzona w dziesięcioleciach. Uzależniona jest od wielu czynników i umiejętności zakwalifikowania pacjenta do przeprowadzenia takiego leczenia. Na przestrzeni ostatnich 20 lat ilość przeciwwskazań zdecydowanie uległa zmniejszeniu w wyniku wieloletnich doświadczeń, obserwacji klinicznych oraz postępu medycyny.
Magdalena Żywicka, M Sc. implantologia Jelenia Góra
Same implanty mogą co prawda powodować zaburzenia obrazu w swoim bezpośrednim sąsiedztwie i być przyczyną artefaktów w badaniu. Nie ma jednak wiarygodnych badań wskazujących na ich szkodliwe działanie na organizm ani w warstwie mechanicznej, ani termicznej. W tym zakresie badania są w dalszym ciągu prowadzone i dlatego pacjent zaopatrzony w implanty powinien poinformować o tym fakcie przed wykonaniem badania rezonansem magnetycznym.
Jerzy Mazurec, M.Sc. implantologia Wrocław
Każdy lekarz, dentysta, który wykonując zabiegi wszczepienia implantu powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje. Niestety, tylko część lekarzy posiada tzw. certyfikaty “umiejętności w dziedzinie implantologii stomatologicznej" nadawane przez różne stowarzyszenia implantologiczne. Natomiast tylko studia podyplomowe umożliwiają uzyskanie tytułu akademickiego Master of Science in Oral Implantology. W naszym kraju taki tytuł posiada bardzo wąska grupa lekarzy.
Pordes Monika, M.Sc. implantologia Warszawa
Implanty zębowe mogą być wszczepiane bez względu na wiek pacjenta, istotny jest jedynie dobry stan zdrowia. Przeciwwskazaniem do implantacji są m.in. problemy onkologiczne, osteoporoza, zaburzenia krążenia krwi, nieleczona cukrzyca. To właśnie implanty stomatologiczne w wielu przypadkach są jedynym rozwiązaniem i szansą na stabilne uzupełnienie protetczne u osób starszych, pozwalające na komfortowe życie.
Sebastian Gibiec, M.Sc. implantologia Cieszyn
Większość stosowanych obecnie implantów wykonana jest ze stopów tytanowych. Tytan należy do najbardziej biozgodnych materiałów wykorzystywanych w stomatologii. Reakcje alergiczne na tytan występują bardzo rzadko. W przypadku ewentualnych reakcji uczuleniowych, można rozważyć zastosowanie wszczepów cyrkonowych.
Adwent Marek, M.Sc. implantologia Będzin/Katowice
Implanty zębowe najczęściej wszczepia się w znieczuleniu miejscowym, takim samym jakie stosuje się w leczeniu lub usuwaniu zębów. Prosta implantacja pojedynczego wszczepu zajmuje od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od sprawności lekarza wykonującego zabieg jest to procedura bezbolesna przez zdecydowaną większość pacjentów jest dużo lepiej odbierana niż na przykład leczenie kanałowe zęba.
Dariusz Niesiobędzki, M.Sc. implantologia Warszawa
Tytan, czyli materiał z którego wykonana jest większość implantów jest tani. Jednak należy pamiętać, także o koszcie badań naukowych, umożliwiających tworzenie doskonałego wszczepu, który trwale zintegruje się z naszą kością. Ogromne znaczenie dla jakości implantu ma również precyzja wykonania, która decyduje o jakości powierzchni i szczelności między poszczególnymi jego elementami.
Zapraszamy do sieci klinik MASTER. Do miejsc gdzie najnowocześniejsze technologie są stosowane przez lekarzy z tytułem Master of Science in Oral Implantology.
Al. Jana Pawła II 27
00-867 Warszawa
© 2024 Implant Masters Poland