Masterzy prowadzą badania kliniczne implantu V3

Badania kliniczne nad implantem V3 rozpoczęte!

W miniony piątek (19.08.2016) w placówce NZOZ Stomatologia Bez Bólu w Jeleniej Górze członkowie naszego stowarzyszenia w osobach chirurga szczękowo-twarzowego dr. n. med. Andrzeja Szwarczyńskiego M.Sc. z placówki Askodent z Poznania oraz dr Magdaleny Żywickej M.Sc. przy udziale lekarzy obu placówek: lek. dent. Nadii Asfour, lek. dent. Magdaleny Bigaj i lek. dent. Marcina Budzyńskiego przeprowadzili pierwsze 6 zabiegów implantologicznych objętych badaniem klinicznym najnowszego typu implantu V3 firmy MIS.

 

Warto zaznaczyć, że jest to badania objęte współpracą partnerską między naszym stowarzyszeniam a firmą MIS Poland, która poza implantami dostarczyła również szablony implantologiczne, zaprojektowane i wykonane w laboratorium w Berlinie. Ich zastosowanie znacznie skróciło czas zabiegu poprzez wyeliminowanie konieczności nacinania dziąsła, redukując tym samym stres okołozabiegowy, a także zwiększyło precyzję zbiegu, eliminując ryzyko błędnego pozycjonowania implantów. Wyniki badań klinicznych w formie raportu naukowego będą opublikowane po okresie osteointegracji implantów oraz po obciążeniu koronami ostatecznymi.

 

 

Wszystkie zabiegi były rejestrowane i na podstawie zebranego materiału na naszej stronie internetowej pojawi się pełna relacja z tych zabiegów chirurgicznych wraz z opisem przeprowadzonych procedur stomatologicznych wzbogaconych o materiały multimedialne.