Metamorfozy Claudii 2017 – pacjentka druga

Widząc po raz pierwszy panią Agnieszkę, odnosiło się nieodparte wrażenie ukrytego piękna. Urokliwa, zgrabna kobieta o pięknych rysach twarzy, posiadała jednak charakterystyczny smutek w oczach i zaciskające wargi, sygnalizujące utratę poczucia własnej wartości. Po krótkiej rozmowie okazało się, że sam wyraz twarzy to wyuczony grymas maskujący defekty jej uśmiechu.

https://www.youtube.com/watch?v=niAhzluOqtw
Wstępne badania, a następnie szczegółowa analiza wyników ukazała pełny obraz stanu uzębienia pani Agnieszki: starte, o ciemnym kolorze i zniszczone próchnicą zęby oraz brak jednego z nich. Niestety wszystko to było widoczne przy najmniejszej nawet próbie uśmiechu.
Po burzy mózgów lekarzy prowadzących narodził się plan uzdrowienia uśmiechu naszej pacjentki. Pierwszy etap obejmował mikroskopowe leczenie kanałowe, wyleczenie zębów objętych próchnicą oraz wszczepienie implantu. Zabiegi te miały na celu przygotowanie gruntu pod kolejny etap, w którym zaplanowałyśmy estetyczną i funkcjonalną odbudowę uśmiechu przy zastosowaniu onlay’ów i licówek pełnoceramicznych. Wszystko poprzedzone zabiegami higienizacyjnymi i wybielaniem. Wszystkie te procedury były minimalnie inwazyjne, oparte o aktualną wiedzę i nowoczesnych technologiach. Niezwykle satysfakcjonującym dla całego zespołu terapeutycznego był finałowy moment, kiedy Pani Agnieszka ujrzała swoje odbicie w lustrze.

Wszyscy w jednej chwili uzmysłowili sobie, że dzięki ciężkiej i wielogodzinnej pracy na Jej twarzy i w oczach pojawiło się szczęście, satysfakcja i przekonanie o własnej wartości i urodzie. Metamorfoza dokonała się nie tylko w sposób fizyczny, ale przede wszystkim mentalny. Pani Agnieszka zmieniła się jako kobieta w sposób niezwykły. Jej szczęście stało się udziałem zespołów medycznych obu placówek stomatologicznych (Magic Dental Studio i Stomatologia Bez Bólu), na których czele stały członkinie naszego stowarzyszenia: dr Beata Lipko-Leśniewska M.Sc. i dr Magdalena Żywicka M.Sc.

Naszym koleżankom ze stowarzyszenia udało się odsłonić prawdziwe piękno drzemiące w Pani Agnieszce.

 

 

Serdeczne gratulacje zarówno dla pacjentki jak i całego zespołu osób, które przyczyniły się do osiągnięcia tak udanej metamorfozy!

Zapraszamy do saloników prasowych w celu zakupienia najnowszego numeru Claudii!