Szkolenie nt. wykorzystania usuwanych zębów własnych pacjentów

Dzięki firmie Liberdent Polska, który jest partnerem naszego stowarzyszenia w regeneracji, duża grupa członków naszego stowarzyszenia wzięła udział w szkoleniu, poświęconemu nowatorskiej metodzie użycia usuniętych zębów własnych pacjenta w celu odbudowy deficytów kostnych. Złoty standard w implantologii to stosowanie autologicznych materiałów do polepszenia warunków kostnych. Dlatego też użycie zębów usuwanych do poprawy objętości i jakości tkanek twardych, może być rozwiązaniem ze wszech miar korzystnym. Nasze stowarzyszenie razem z firmą Liberdent Polska zainicjowało szkolenie w którym wzięło udział 70 renomowanych klinicystów, w tym między innymi: prof. Marzena Dominiak, dr hab. Piotr Majewski, dr Krzysztof Awiłło, dr Bartosz Suliborski, dr Janusz Szarmach i wielu innych doświadczonych stomatologów z całej Polski.

Wykład prof. Izthaka Bindermana o biologii tkanek i sposobach wpływania na ich kondycję w obrębie jamy ustnej był wielce inspirujący!

Choć zmęczenie październikowymi weekendami naukowymi jest już duże, to trzeba przyznać, że każdy kolejny kurs, konferencja czy kongres są coraz bardziej owocne, otwierając nas tym samym na coraz to nowsze opcje terapeutyczne.