Prezes IMP dr n.med. Andrzej Szwarczyński M.Sc zaprasza na MTM4

Prezes stowarzyszenia Implant Masters Poland dr n.med. Andrzej Szwarczyński zaprasza na grudniowy kongres MTM4 w dnaich 14-15.12.2018r. w hotelu Radisson Blu Centrum. Szczegóły na stronie www.meetthemaster.pl
Zaproszenie na kongres Meet The Master 4

Zapraszamy na kolejną edycję komgresu implantologicznego Meet The Master 4 wWarszawie w hotelu Radisson Blu Centrum w dnaich 14-15.12.2018r.
Masterzy na kongresie Ankylos w Berlinie

Skończył się Międzynarodowy Kongres Ankylos w Berlinie. Uczestniczyło w nim 3 naszych członków seniorów: DDS Marek Adwent MSc DDS Dariusz Niesiobędzki MSc oraz DDS Marek Gatz MSc. Dr Marek Adwent wygłosił wspaniały wykład o współpracy między lekarzami dla osiągnięcia lepszych wyników leczenia pacjentów. Jesteśmy dumni i gratulujemy.
Dentsply Sirona Implants International Congress on Ankylos 2018

Jeden z naszych kolegów DDS Marek Adwent M.Sc podczas kongresu Ankylosa w Berlinie w dniach 29-30 czerwca będzie miał prezentację Team performance—referrer and surgeon or one-person show?. Jesteśmy dumni z tego powodu. Na kongresie będzie też obecny DDS Marek Gatz M.Sc , który podobnie jak inni masterzy ciągle poszerza swoją wiedzę na kongresach i szkoleniach polskich i zagranicznych. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kongresie, który jest organizowany przez naszego Platynowego Partnera strategicznego i naukowego firmę Dentsply-Sirona
II Światowy Kongres Autotransplantacji Zębów w Rotterdamie

I Światowy Kongres Autotransplantacji Zębów w Rotterdamie odbył się w dniach 25-27 maja 2018. Uczestniczyło przeszło 350 uczestników. Wyjątkowe miejsce zostało wybrane na Kongres : SS Rotterdam – transatlantyk z 1959 roku. Wykładowcy pochodzili z całego świata : Holandia, Niemcy, Brazylia, Finlandia, Czechy, Norwegia, Tajlandia, Japonia, Belgia, Dania, Wielka Brytania. Co warte podkreślenia na kongresie prezentowane były wieloletnie doświadczenia zespołu polskich lekarzy: dr Ewy Czochrowskiej, dr Pawła Plakwicza i dr Magdaleny Jaszczak. Nie mogło na tym wydarzeniu zabraknąć przedstawicieli naszego stowarzyszenia IMPLANT MASTERS POLAND, tym razem w osobie dr Jerzego Perendyka M.Sc. w towarzystwie specjalistki z ortodoncji – dr Anny Widmańskiej-Grzywaczewskej. Chociaż liczba przypadków jest stosunkowo mała, głównie z powodu braku wystarczającej ilości zębów o odpowiednim stopniu rozwoju korzenia do transplantacji , to jednak rezultaty długoterminowe są bardzo zachęcające. Czy metoda autotransplantacji będzie stanowiła most łączący współczesną „tytanową” implantologię z implantologią przyszłości, kiedy będziemy wszczepiali indywidualnie „wyhodowany” zawiązek brakującego zęba? Prawdopodobnie w takim kierunku zmierzamy w implantologii kolejnych dekad XXI wieku.
Członkowie IMP w Chinach

Członkowie IMP ciągle się szkolą mimo posiadanej ogromnej wiedzy i dużego bagażu dośwaidczeń – tym razem w Chinach podczas Światowego Kongresu Implantologicznego „World Summit Tour Shanghai” 18-20 maja 2018. Innowacje w Implantologii, Ponad 1500 uczestników, wykładowcy z całego świata. Konfrontacje doświadczeń, osiągnięć i różnic, nowe trendy w Implantologii Zachodu i Wschodu. Jednym z uczestników był członek naszego Stowarzyszenia Dr M Sc Witold Kuroczko z Dental Clinic w Zamościu razem z kilku osobową reprezentacją polskich implantologów.
X Jubileuszowy Zjazd (24-27 maja)

Członkowie Implant Masters Poland realizując cele statutowe stowarzyszenia spotykają się na X Jubileuszowym Zjezdzie w dniach 24-27 maj. Tym razem zjazd tylko dla członków IMP odbędzie się w niedocenianej ale pięknej Bydgoszczy. Poruszane zostaną sprawy organizacyjne jak również zaprezentują się czołowe firmy branżowe ze swoimi produktami i technologiami. Przypomnijmy że celem Stowarzyszenia jest: 1. Propagowanie wysokiego standardu w leczeniu implantoprotetycznym, 2. Zwracanie szczególnej uwagi na osiągnięcie celów leczenia implantoprotetycznego jakimi są: zdrowie, funkcjonalność oraz estetyka jamy ustnej, 3. Popieranie współpracy pomiędzy wszystkimi działami stomatologii i medycyny w prowadzeniu interdyscyplinarnych badań w celu poprawy jakości leczenia pacjentów, 4. Uświadamianie ogółowi społeczeństwa założeń, metod, technik leczenia jakimi dysponuje implantologia stomatologiczna i implantoprotetyka. 5. Szerzenie idei kształcenia przez całe życie w codziennej pracy zawodowej lekarza, 6. Integracja środowiska zawodowego poprzez wymianę doświadczeń i wiedzy praktycznej. dlatego takie spotkania jak te w Bydgoszczy są bardzo potrzebne zarówno dla lekarzy jak i pacjentów. Już dziś należy wspomnieć że w grudniu zostanie zorganizowany kolejny wielki kongres Meet The Master4 gdzie będzie oczekiwała na lekarzy dentystów kolejna porcja wiedzy implantologicznej podpartej doświadczeniem znanych wykładowców. Zapraszamy na MTM4 w Warszawie w dniach 14-15.12.2018r. Hotel Radisson Blu https://plus.expressbydgoski.pl/wiadomosci/a/w-bydgoszczy-przez-cztery-dni-elita-lekarzy-stomatologow-bedzie-dyskutowac-o-kierunkach-implantologii-w-polsce,13188569
Relacja: Meet The Master 3 & 1st Global MOI Alumni Congress

Warszawa, hotel Westin, 8-9 grudnia 2017 roku. Nakładem znacznego zaangażowania grupy osób, pracujących pod kierunkiem dr Jerzego Perendyka M.Sc. już trzeci raz z rzędu udało się nam zorganizować wyjątkową imprezę, zapraszając niekwestionowany autorytet świata stomatologii jako mistrza na całodzienny blok wykładowy. W tym roku zaszczycił nas sam Henry Salama, który niezwykle rzadko godzi się na tak szeroką formułę wykładową. Z tego wyjątkowego przywileju, aby zapoznać się z Jego koncepcją terapeutyczną, skorzystało niespełna 300 stomatologów z Polski oraz liczne grono Masters of Oral Implantology, reprezentujących 5 kontynentów. Otrzymane od uczestników konferencji ankiety oceniają tegoroczną edycję „spotkania z mistrzem” jako najważniejsze wydarzenie w branży stomatologicznej w minionym roku. Jest to dla nas powód do dumy ale także wyznacznik do jeszcze większych starań w przyszłości! Całodzienne spotkanie z Henrym Salamą było poprzedzone pierwszym Światowym Kongresem Masters of Oral Implantology, podczas którego swoje dokonania naukowe zaprezentowali masterzy z aż 5 kontynentów, w tym 4 masterów z Polski. Zróżnicowane pod kątem formy i zakresu merytorycznego prelekcje dotykały bardzo ważnych aspektów klinicznych, związanych z terapiami implantoprotetycznymi – w opinii uczestników były bardzo wartościowe i wzbogacające ich wiedzę o nowe, ciekawe elementy pracy klinicznej. Co godne podkreślenia impreza ta została zorganizowana pod naukowym patronatem Uniwersytetu J.W. Goethego we Frankfurcie n/Menem oraz przy współpracy z dwoma polskimi organizacjami branżowymi: OSIS i PSI. Wykład inauguracyjny, dotyczący ważnego problemu periimplantitis wygłosił prof. Andrzej Wojtowicz z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Prawdziwym i iście mistrzowskim, doskonałym w formie a zwłąszcza treści zwieńczeniem tego wyjątkowego dla wszystkich członków Implant Masters Poland dnia była prezentacja doktora Paula Weigla o wizji stomatologii 4.0. To porywające całą salę wystąpienie obudziło wyobraźnię wszystkich uczestników konferencji i było z jednej strony wspaniałym podsumowaniem pierwszego kongresu Masrters of Oral Implantology, po którym uczestnicy udali się na uroczystą Gala Party z wieloma atrakcjami. Swoje artystyczne występy zaprezentowali: w jazzowo-swingowych interpretacjach standardów muzycznych – żeński zespół Bardotka Trio, magicy światła, laserów i muzyki – Multivisual a zakończył w dyskotekowych rytmach, dzięki którym cały parkiet został szczelnie wypełniony przez bawiących się wspólnie uczestników konferencji i wykładowców – DJ Johny Bravo. Drugiego dnia konferencji trzy niezwykle dobrze zaplanowane i fantastycznie zwizualizowane bloki tematyczne, przygotowane przez Henrego Salamę ukazały spójną, interdyscyplinarną koncepcję terapeutyczną zaproszonego mistrza. Last but not least trzeba koniecznie podkreślić świetną prelekcję doktor Agnieszki Laskus M.Sc., do której nawiązywał nawet sam Henry Salama. Unikatowe nawiązanie świata stomatologii do świata sztuk pięknych, z których dr Laskus czerpie nieprzerwanie inspiracją było wyśmienitym, masterskim dopełnieniem bloku wykładowego zaproszonego gościa. Organizatorzy podkreślają ich wdzięczność za udzielone wsparcie organizacyjne przez firmę Dentsply Sirona Implants, która jest partnerem strategicznym i naukowym Implant Masters Poland. Stowarzyszenie po raz trzeci skorzystało ze sprawdzonej formuły jeden mistrz – jeden dzień – jeden blok wykładowy w trzech odsłonach plus prezentacja dopełniająca członka stowarzyszenia. Co roku jednak organizatorzy dodają coś nowego. W 2017 roku, oprócz pierwszego światowego kongresu Masters of Oral Implantology, zorganizowano satelitarne warsztaty dla asystentek i higienistek stomatologicznych, których motywem przewodnim była opieka przed i pozabiegowa, świadczona dla pacjentów objętych terapią implantoprotetyczną. Warsztaty te były zorganizowane przy współpracy z PAPS, co jest kolejnym dowodem na działania integracji i kooperacji branżowej, prowadzone przez stowarzyszenie Implant Masters Poland. Tak dobrze zorganizowana impreza nie miałaby szans być zrealizowana gdyby nie wsparcie sponsorów, których wyjątkowo duża liczba wypełniła szczelnie lobby przed salą konferencyjną. Wszyscy oni podkreślali swoje zadowolenie z wzięcia udziału w konferencji, liczone sumą zainteresowania ich ofertą przez tłumnie odwiedzających ich stoiska lekarzy. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne edycje Meet The Master będą nas niezmienne zaskakiwać nową jakością oraz równie świetnymi wykładami jak to było dotychczas. Wydarzenie: Meet The Master 3 & 1st Global MOI Alumni Congress Miejsce: Hotel Westin Warszawa – Polska Data: 8-9 grudnia 2017 Wykładowcy: Henry Salama, Agnieszka Laskus, Paul Weigl, Andrzej Wojtowicz, Daniel Saad, Barbara Sobczak, Mohamed Yonis, Karem Ibrahim, Jerzy Perendyk, Hussein Elrawy, Damir Mukhamadiev, Michał Chrobak, Zvonimir Kantic, Joao Carlos Costa da Silva, Paweł Fudalej i Per Tronder
Mocny akcent IMP na konferencji Innovations Jumps in Oral Implantology!

Ta niezwykle prestiżowa, coroczna konferencja implantologiczna co roku gości największe autorytety światowej stomatologii. Nie inaczej było w tym roku. Tym razem naszemu patronowi doktorowi Paul’owi Weigl’owi z Uniwersytetu we Frankfurcie udało się zaprosić prelegentów, których prezentacje były nie tylko inspirujące ale przede wszystkim odkrywcze. Wyjątkowo ciekawa była prezentacja Kwang Bum Parka, założyciela Megagen (na zdjęciu z Jerzym Perendykiem). Bardzo ciekawe wykłady mieli również Damir Mukhamadiev, który zapowiedział swój przyjazd do Warszawy na Meet The Master 3 i Daniel Saad, który w Warszawie będzie jednym z prelegentów (Obaj na zdjęciach obok). Nasza polska grupa była bardzo mocna i widoczna, z profesorem Malarą na czele. Nasze stowarzyszenie reprezentowali prezes Tomasz Cegielski oraz v-ce prezes Jerzy Perendyk, którego porywająca prezentacja, zapraszająca na Meet The Master 3 do Warszawy otworzyła tegoroczną edycję Innovation Jumps inOral Implantology – na marginesie warto dodać, że ze względu na rozszerzony skład uczestników nastepnego dnia, poproszono nas aby Jerzy Perendyk po raz drugi był prezenterem i zaprosił wszystkich na Meet The Master 3! Konferencja zakończyła się hasłem zaproponowanym przez IMP: NOW LET’S MEET IN WARSAW!
Masterski Dentsply Sirona Implants Club we Wrocławiu
